nasze media Najnowszy numer MGN 10/2021
dodane 18.07.2008 09:55

Niezadowolenie

Mama na nic mi nie pozwala. Koleżanki chodzą do marketów, ja nie mogę. Kuzyn przyjeżdża do nas z dalekiej dzielnicy, ja nie mogę sama jeździć. Chciałabym pracować w czasie wakacji, jak starsza siostra, ale nie. Jak przekonać mamę, która mnie nie dostrzega, zajęta np bratem? W dodatku nikt mnie nie lubi! Zamknięta w domu!

Na podstawie tego listu posyłam Ci kilka uwag:
1. Zastanów się, co powinnaś zmienić w swoim zachowaniu, by inni Cięlubili. Jeśli wszyscy Cię nie lubią, to powinien być dla Ciebie sygnał, że coś jest z Tobą źle. Pomyśl, kogo Ty lubisz. Bo jeśli nikogo, to też
poważne ostrzeżenie i warto coś w sobie i w podejściu do życia zmienić.

2. Gdyby mama nie myślała o Tobie, to nie miałabyś zakazów. Gdyby mamie na Tobie nie zależało, to puścialby Cię wolno każdego dnia. Teraz mama skupiona jest na bracie, bo on zaczął nowy etap życia.

3. Siostra dostała pozwolenie na pracę, bo mama widzi, wie, że ona sobie da radę. A Ty musisz pokazać, że jesteś odpowiedzialna, samodzielna. Interesują Cię głównie sklepy. Chcesz zrobić bratu drogi prezent. A sklepy, kupowanie, drogie prezenty- to nie są najwazniejsze sprawy. Podejrzewam, że zamęczasz mamę, że w dziecinny sposób chcesz zwrócić na siebie uwagę, a wtedy mama jeszcze bardziej krzyczy i daje jeszcze więcej zakazów. Dlatego jakoś się powstrzymaj, uspokój, odzywaj się wesoło, znajdź sobie jakieś zajęcie, pomagaj dużo w domu, by udowodnic, że można na Ciebie liczyć.

4. Myślę, że dojdziesz z mamą do lepszego porozumienia, jeśli przestaniesz tyle żadać, jeśli zacznijesz z nią normalnie rozmawiać, pytać o jej sprawy, spokojnie prosic, tłumaczyć.

5. Jest coraz mniej bezpiecznie i mama martwi się o Ciebie. Na zawsze będziesz jej najmłodszą
córką i ktoś inny- może brat, siostra, wujkowie- powinni tłumaczyć, że Tobie też przybywa lat i musisz zacząć próbować być samodzielna.

Nie obrażaj się , nie walcz z mamą, tylko pokazuj, że stajesz się odpowiedzialną, mądrą dziewczyną. Powodzenia.

Więcej listów:


zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione