nasze media MGN 07/2024
dodane 01.05.2008 22:14

Odejście taty

Moi rodzice są po rozwodzie. Przyłapałam tatę na kłamstwach, bo wciąż nie miał dla mnie czasu. Okazało sie, ze się zakochał, a teraz wiem, że ta pani już z nim mieszka. On chce, bym się zaprzyjaźniła z jej córką. Mówi i myśli tylko o nich. Ja się już nie liczę, krzyczy na mnie, jest rozdrażniony, krytykuje mnie.... Zrozpaczona

Tato przeżywa chwilową fascynację. To może potrwać jakiś czas. On jest teraz w takim stanie, że nie myśli logicznie, zapomina o obowiązkach. Nie przestał Cię kochać, ale ma jakby zaćmienie umysłu.
Skup sie na mamie, na Twoim życiu z mamą, na szkole, na swoich pasjach. Nie szukaj na siłę kontaktu z tatem, to takie przykre, że kłamie. Pogubił się.
Gdy sie z nim spotkasz, to możesz mówić, co czujesz, co myślisz, możesz być szzcera, możesz swobodnie odrzucać córkę tej kobiety, możesz nie życzyć sobie kontaktów z tą panią.
Ale nie walczo tatę. Bo walka będzie Cię za dużo kosztować psychicznie. Nie bądź w miarę możliwości zazdrosna.
Jeszcze tato wróci do Ciebie i będzie mu bardzo wstyd. Spróbuj jakoś przetrzymać ten trudny czas swego życia, nie żyj życiem taty, by nie było Ci przykro. Przez najbliższe miesiące tato będzie się wciąż zachwycał tą panią.
W tym czasie skup się na czymś innym. Zapewniam Cię, że człowiek jest w stanie bardzo dużo wytrzymać, więc wierzę, że dasz radę.Więcej listów:


zadaj pytanie...
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..