nasze media Najnowszy numer MGN 03/2024
dodane 02.08.2007 11:45

Mama w ciąży

Jesteśmy z siostra prawie pewne, że mama jest w kolejnej ciąży. Martwimy się, bo mama ma 36 lat, a to podobno już jest dla niej niebezpieczne. No i dlaczego nam nic nie mówią, tylko się naradzają, coś szepczą od kilku dni? Zmartwione córki

Nie martwcie się. Wiek mamy nie jest kłopotem, bo to jest trochę późny wiek na pierwsze dziecko. / chociaż dzisiaj zdarza się to bardzo często/ Jeśli to będzie kolejne dziecko, to nie ma powodu do zmartwień.
Gdy rodzice sami sobie wszystko ułożą, to dopiero Wam powiedzą. To jest ich decyzja. Bardzo często dzieci domyślają się wczesniej. Pewnie teraz oodbywają się rózne dyskusje i plany, a potem będziecie wspólnie oczekiwać narodzin.
W każdej ciąży, bez względu na wiek rodziców i kolejnośc ciąży ludzie są bezbronni w lęku o
to, by dzieciątko urodziło sie zdrowe. To już potem zadanie dla Was, by mamy za bardzo nie denerwowac, by jej pomagać, by sprawic, aby była pogodna. Dobra sytuacja finansowa to ulga, jeden problem mniej.
Możecie jakoś pokazać, że Wy już się domyślacie, możecie od jutra rzucić się do pomocy, zrobić jakiś posiłek, podzielić się lepiej obowiązkami.
Od zaraz otoczcie mamę i dzieciątko mocną modlitwą!!! Nowe dziecko to przede wszystkim wielka radość.


Więcej listów:

zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..