nasze media Najnowszy numer MGN 05/2021
dodane 20.07.2007 15:56

Kompleksy starszego brata

Martwię się o 16- letniego brata, który zamknął się w sobie, zajmuje się tylko swoim hobby, nie wychodzi z domu. Ma kompleksy, bo nie jest wysoki, raczej tęgi. Zrobił sie milczący, a jest taki mądry i kiedyś był wesoły. Chcę mu pomóc! 14- latka

Myślę, że brat narazie czuje się trochę inny od rówieśników, którzy przechodzą okres głupoty. Do tego dziewczyny bywają jeszcze gorsze, uznają jeden typ urody, ale to też minie i to dosyć szybko.Brat zna swoją wartość, ma swoje marzenia, ale siostrra niespecjalnie może pomóc.
Mam jednak kilka pomysłów, ale i tak zapewniam Cię, że najpóźniej na studiach / ale myślę, że i wcześniej/ brat wejdzie w krąg podobnych do siebie ludzi.
Rady na odchudzanie:
1. Udawaj, że Ty chcesz bardzo dbać o figure i zapytaj brata, czy by z Tobą biegał wieczorami, a potem robił trochę ćwiczeń.
2. Powiedz, że chcesz zadbać o kondycję i nogi i proponujesz codzienny trening rowerowy/ jeśli macie rowery/
3. Wyciagaj brata na dalekie spacery z psem. Chodzenie jest najlepsze.
4. Zajmij się trochę kuchnią, czyli bardzo ogranicz słodycze. Powiedz mamie, by nie kupować żadnych chipsów, frytek, ciasteczek, batonów. Zamień to na owoce! Niech w domu nie będzie żadnych słodkich napojów- tylko woda mineralna!
5. A może brat w domu urządzi jakieś miejsce do ćwiczeń?
6. Można jeść wiele razy w ciągu dnia, ale nie do przejedzenia i raczej lekko, mnóstwo warzyw, ograniczyć smietanę, zamienić ją na jogurt.
7. Jeśli w domu wciąż są słodycze, niech znikną.
Brat znajdzie przyjaciół już niedługo. Może też być typem samotnika. Jeśli Ci bardzo zależy, to myśl, co jest mozliwe, by ruszyć go z domu i wciągnąć w nowe towarzystwo. Np bardzo dobre są pielgrzymki. Ruszają głównie w sierpniu. Grupy młodzieżowe sa wesołe, dobrze zorganizowane. W całej
Polsce, w róznych klasztorach odbywają się różne dni młodzieży, rekolekcje, święta- wysstarczy poszukac na naszej stronie internetowejl

Wzrost i waga nie są problemem. Problem tkwi w psychice! Znam niskich i tęgich, którzy są radośni, otoczeni dziewczynami. Bo trzeba wierzyć w siebie. Dlatego czasami powiedz jakiś komplement, c...ale wszystko ostrożnie, bo chłopcy bardzo nie lubia, gdy ktoś się nad nimi rozczula, brat staje się
powoli mężczyzną, czyli raczej nie będzie się zwierzał, prosił o pomoc, raczej coś odburknie. Może się też nie zgdzić na wspolne spacery, ćwiczenia, jazdy. No może z psem będzie daleko chodził?
O radość dla brata mozesz się też mocno modlić.Więcej listów:

zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione