nasze media Najnowszy numer MGN 05/2021
dodane 19.07.2007 16:15

Mama mnie wkurza

Mama mnie wkurza! Czepia się, marudzi, ględzi. Nawet podczas wakacji nie można odpocząć. Ja chcę mieć odpoczynek. Wściekła córka

Jesteś w takim wieku, że bywasz rozdrażniona, łatwo wpadasz w gniew, ale to nie znaczy, że mama to same minusy, a Ty same plusy.
Kilka moich uwag:
1. Wakacje nastolatka są tylko od szkoły i nauki. Odpoczynek nie polega na tym, że nie masz żadnych obowiązków. Mało tego, praca fizyczna, praca domowa jest bardzo wskazana, bo ona dobrze kstzłtuje charakter człowieka.
2. Możliwe, że Twoja mama jest osobą marudzącą i niezadowoloną. Uważaj, bo takie cechy się dziedziczy. Ja to nawet czuję w Twoim liście! Ty też marudzisz! Obserwuj siebie, swój sposób mówienia. Czy Ty nie naŚladujesz mamy nawet podświadomie?
3. Nastolatek ma okres nieporozumień z rodzicami. MoŻna zacząć walkę. Tylko- po co? Jeśli się z mamą przyzwyczaicie, że będziecie w ciągłym konflikcie, to potem już tak będzie trwało. Ponieważ Ty jesteś od mamy zależna i masz ją szanowaĆ, to lepiej ją jakoś "rozmiękczyć". Np niech
jasno określi, na czym Twoje obOwIązki mają polegać. Niech określi, o co ma pretensje.
4. Bardzo możliwe, że mama ma jakieś kłopoty. Ludzie już tacy są, że nie lubią się przyznawać do problemów, tylko chcą w kimś innym znaleźć winę. Może Ty też jesteś teraz z czegos niezadowolona, więc szybko obciążasz mamę. Stara zasada mówi, że przyczyna naszej złości tkwi w nas samych!!!
To bardzo ważne, by o tym pamiętać.
5. Jako lekarstwo polecam śmiech i dobry humor. Rozładuj jakoś sytuację, Ty wiesz najlepiej, jak mamę rozbroić. Może przygotuj obiad, kolację, może wysprzątaj mieszkanie, zrób jakąś inną niespodziankę!!!!Więcej listów:

zadaj pytanie...
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione