nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023
dodane 26.06.2007 15:05

Swobodni rodzice

Słyszałam w nocy rodziców i nie było to miłe. Drażnią mnie ich swobodne rozmowy, chichotanie mamy i zaczepki taty. Śmieją się, gdy zostawiają otwarte wulgarne strony. Wstydzę się rozmowy, chcę, by to były ich sprawy... Zawstydzona córka

Pamiętaj, że dzieci bywają bardzo zaborcze. Chcą mieć rodziców tylko dla siebie. Tymczasem w rodzinie miłość powinna nieustannie krążyć między wszystkimi, także między samymi rodzicami. W zasadzie to piękne, że T-woi rodzice się kochają. Tylko trochę zapomnieli, że są sprawy zarezerwowane tylko dla nich, sprawy, które nie powinny mieć świadków.

Dosyć mało dzieci ma taki problem, bo na ogół małżeństwa mają kryzysy i się kłócą, przez co dzieci bardzo cierpią. U Ciebie sytuacja jest odwrotna. Rodzice nie czują, że dorastasz i nie masz ochoty widzieć i słyszeć pewnych rzeczy, które powinny zostać między nimi.
Jednocześnie rozumiem z listu, że jesteś bardzo wrażliwą i delikatną dziewczyną.
Jeśli Cię na to stać, to gdy zachowanie taty wobec mamy będzie zbyt swobodne- wstań i wyjdź. Może mama domyśli sie, dlaczego tak robisz. Jeśli Cię na to stać, to powiedz, że potrafisz tego słuchać ani widzieć.
Rozumiem, że między rodzicami panuje pełna swoboda, pewnie była zawsze, ale Ty teraz dorastasz i zrobiłaś się wrażliwa. Każda dziewczyna jest wstydliwa. Ty jesteś tym bardziej, że Twoim rodzicom tego zabrakło.

Podsumowując widzę takie wyjścia:
1. Wychodzisz ostro, gdy oni zaczynają być wulgarni
2. Próbujesz głośno powiedzieć, że nie chcesz takich scen
3. Możesz spróbować z mamą pogadać na ten temat, że czujesz się niezręcznie, gdy oboje zachowują się tak swobodnie, że Ty nie chcesz tego słuchać
4. Jeśli się wstydzisz, to możesz mamie o tym napisać.

Rozumiem, że jesteś tak bardzo wrażliwa. To wielkie prawo młodych dziewczyn. Zetkniesz się w szkole z różnymi wulgaryzmami, prymitywnymi odzywkami, będziesz jakoś musiała to strawić, panuje coraz większa swoboda przekraczająca kolejne granice.
Rodzice są przekonani, że zachowują się dobrze i że żyjąc w pełnej jawności przygotowują Cię do dorosłości. Nie wiedzą, że uzyskują zupełnie odwrotny efekt! Pojęcia nie mają, że wzbudzają u Ciebie obrzydzenie do tego, co powinno być piękne i jest, ale tylko wtedy, gdy dotyczy dwojga kochających się osób

Więcej listów:


zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..