nasze media MGN 07/2024
dodane 09.06.2007 15:04

Zakaz wyjazdu

Zakochałam sie w koledze. Zapisałysmy się z koleżanką na zajęcia sportowe, na które on chodzi. Jest okazja, by pojechać na obóz, gdzie bylibyśmy razem. Niestety, rodzice nie zgadzają się. Co robić? Załamana

Rozumiem, jak bardzo Ci zależy, rozumiem, jakie to dla Ciebie ważne. Ale zrozum, że jesteś w wieku, gdy rodzice o wszystkim decydują. A ja nigdy nie mogę wystąpić przeciwko rodzicom! Oni są za Ciebie odpowiedzialni dopóki nie będziesz pelnoletnia. Widocznie coś budzi ich niepokój, że nie wyrażają zgody.
Możesz pytać o powód tego zakazu. Możesz próbować prosić, tłumaczyć, ale nie muszą Ci odpowiadać ani tłumaczyć. Powodem mogą też być sprawy finansowe, czyli może nie stać rodziców na opłacenie drogiego obozu.
Zastanów się, czy mama ma powody, by Ci nie ufać, czy Ty masz czyste sumienie. Czasami rodzice przyłapują dziecko na kłamstwie i potem trudno odbudować zaufanie.
Pamiętaj, że rodzice wymieniają się doświadczeniami z innymi dorosłymi, opowiadają sobie o
problamch z młodzieżą. Może usłyszeli jakąś historię i chcą Cię tym zakazem ustrzec przed problemami. Pytaj, ale spokojnie, proś o rozmowy, ale zawsze grzecznie i z szacunkiem, gdyżdecyzja należy do rodziców. Małe dziecko nie dostanie noża do zabawy, chociaż czuje się tym skrzywdzone, a nastolatek nie dostaje pozwolenia na wyjazd, bo rodzice dobrze go znają i wiedzą, co może mu grozić.


Więcej listów:


zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..