nasze media Najnowszy numer MGN 11/2020
dodane 11.04.2007 19:30

Marzenie o rodzeństwie

Bardzo bym chciała mieć młodsze rodzeństwo. Niestety, moi rodzice wzięli rozwód, więc nie mam szans! Jak sobie poradzić z tym marzeniem? Jedynaczka

Sytuacja jest dosyć trudna, ale przecież nie beznadziejna. Prawie każda jedynaczka, ale i jedynacy marzą o rodzeństwie. Niestety, decyzja o powiększeniu rodziny należy do rodziców, jest też w rękach Pana Boga. Lecz marzenie o opiece nad maluchem można zrealizować, jeśli się uważnie rozejrzysz. Z pewnością w rodzinie lub w sąsiedztwie jest jakieś małe dziecko, a może wkrótce się pojawi. Zgłoś się do pomocy! Najlepiej, by mama dziecka znała Cię i miała do Ciebie zaufanie. Wyjazd z wózkiem na spacer, zabawa z maluchem, by mama mogła spokojnie coś robić w kuchni, to wielka ulga!
Byłam zaledwie 11-letnią dziewczynką, gdy zaczęłam pomagać mojej cioci. Była to pomoc regularna, raz w tygodniu przez cały rok szkolny, a podczas wakacji dwa razy w tygodniu przez cały dzień. To trwało przez wiele lat, aż dzieci wyrosły, potem ja korzystałam z pomocy małych dziewczynek, gdy sama otoczona byłam moimi maluchami.
Rozejrzyj się więc, zwróć się do kogoś o pomoc, baw się z dziećmi na placach zabaw i może wtedy poznasz się z jakąś młodą i przemęczoną mamą, która chętnie przyjmie Twoją pomoc. Dawniej, gdy kobiety miewały wiele dzieci, pomoc starszych dziewczynek była czymś naturalnym. Jednocześnie od zabawy lalkami przechodziły one do prawdziwej opieki nad maluchami i dobrze się wprawiały na przyszłość.
Chciaż rodzeństwa się raczej narazie nie doczekasz, to możesz pomagać przy małych dzieciach, a kiedyś sama będziesz ich miała uroczą gromadkę!


Więcej listów:


zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  kawa
 • 3
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 4
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 5
  kociaczek

Najwyżej docenione