nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021
dodane 07.11.2006 16:05

Telefon raz jeszcze!

Ja chcę mieć ten telefon. Proszę mi pomóc. Jak zarobić, jak przekonać rodziców. Nie potrafię zapanować nad moim gadaniem przez telefon i dlatego nie chcą mi kupić. Rozmowna

Trudno Ci pomóc, bo Ty nie chcesz się zmienić, tylko chcesz mieć telefon. Dam Ci kilka rad, może coś się przyda:
1. Przepraszasz rodziców za przegadane pieniądze. Zobowiązujesz się do jakiś prac domowych, których nigdy nie robiłaś. W zamian rodzice kupią Ci telefon, ale tylko na kartę. Ustalą, że dostaniesz np 30 zlotych na miesiąc, nie więcej. Jeśli przegadasz to w kilka dni- Twój problem. A tę pracę domową będziesz wykonywała. /Rodzice mogą się jednak nie zgodzić/
2. Może jest gdzieś blisko jakaś osoba, u której mogłabyś sprzątać albo robić zakupy za drobną sumę. Uzbierasz na telefon, ale Ty możesz mieć tylko na kartę!
3. Zbliża się grudzień, firmy będą miały różne promocje świąteczne. Napisz zobowiązanie, że zrobisz porządki świąteczne, że rezygnujesz z prezentów, a chcesz tylko telefon.
4. Może ktoś z rodziny, ze znajomych ma wolny telefon / na kartę/ i dostanie nowy. Tobie da stary, a rodzice kupią Ci tylko kartę startową.
Musisz spokojnie o tym rozmawiać z rodzicami. Współczuję, że Twój tato choruje, ale nie bierz całej winy na siebie. Większość rodziców siedziałaby w szpitalach, bo wielu ma problemy z dziećmi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione