nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021
dodane 06.11.2006 19:20

Mama prowadzi śledztwo

Mam starsze siostry, chłopaka i opiekuńczą mamę. Kontroluje moją pocztę, telefony, śledzi mnie, choć jej nie zawiodłam. Uczę się, pomagam, ale mama mówi, że siostry były lepsze, miały lepsze towarzystwo. Co robić? Zgnębiona

Zdarza się, że ktoś nas w życiu nie docenia. Mogą się zdarzyć niesprawiedliwe osądy. Jeśli jednak Twoje sumienie jest czyste, jeśli jest tak, jak mi napisałaś, to nie możesz się tak przejmować. Uwagi mamy nie są przyjemne, jej podejrzenia mogą bardzo smucić i denerwować, nawet upokarzać, ale zniesiesz to, bo człowiek jest w stanie wiele znieść.
Wydaje mi się, że mama bardzo martwi się o Ciebie. Coś się jej w tym towarzystwie nie podoba, czegoś się obawia. Może usłyszała jakieś plotki, może ktoś opowiada jej o kłoptach z nastolatkami, może boi się, że z Tobą nie poradzi sobie tak dobrze jak z siostrami. Czy jednak nie ma w jej zachowaniu troche racji?
Taka ostra kontrola nie jest miła. Poniżające uwagi też są złe. Ale pamiętaj, że to wszystko z wielkiej troski o Ciebie, z poczucia odpowiedzialności i chęci wychowania Cię na dobrego człowieka!
Raz jeszcze powtarzam, że jeśli masz czyste sumienie, to nie musisz się zbytnio przejmować. To oczywiste, że jesteś inna niż Twoje siostry. Nie musisz ich wiernie naśladować. Może one mogłyby Ci pomóc?
Nie mam prawa dyskutować z Twoją mamą, która chce samego dobra dla Ciebie, czuje się za Ciebie
odpowiedzialna i martwi się. Jedyne co możesz, to wciąż próbować rozmawiać i udowadniać swoim zachowaniem, że zasługujesz na zaufanie. Przemyśl całą sprawę jeszcze raz i zastanów się, czy mama nie ma powodów do niepokoju.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione