nasze media Najnowszy numer MGN 02/2023
dodane 18.08.2006 09:54

ZROZUMIEĆ BRATA

Mój brat zrobił się okropny. Gdy na przykład rano mówię mu: „Cześć”, on na to: „Spadaj”. Jest niemiły dla mnie i nie wiem, jak to zmienić? 12-latka

Nie przejmuj się jego słownictwem, nie pouczaj go. Udawaj, że nie słyszysz jego odzywek i w miarę możliwości utrzymuj z nim kontakt. Nie wiem, o ile jest starszy od ciebie, ale właśnie na siostrach starsi bracia lubią się wyżywać.
Nie odwracaj się obrażona, nie skarż się na niego, ale pytaj, o co chciałaś zapytać, opowiadaj, jeśli chcesz coś opowiedzieć. Czasami , gdy będzie szczególnie niemiły, pytaj go, dlaczego tak się do Ciebie odzywa. Czy ma jakieś kłopoty, że odreagowuje swoje nerwy na Tobie? Bo może on nie zdaje sobie sprawy, że jego odzywki do Ciebie to tylko "warknięcia". Są rodzeństwa, gdzie taka sytuacja trwa latami, a są rodzeństwa, które się przyjaźnią. Spróbujemy wywołać dyskusję na ten temat.
Jeśli czujesz się mądra i dojrzała, to czekaj, aż brat zmądrzeje i wyrośnie, a staraj się nie zerwać z nim kontaktu, chociaż on się może przed tym bardzo bronić. W miarę możliwości nie przejmuj się jego odzywkami.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..