nasze media Najnowszy numer MGN 02/2023
dodane 08.08.2006 11:52

CO ZROBIĆ Z TATĄ?

Mój tata jest staroświecki i zawsze mamy różne zdania. Rodzice uważają, że jestem nieodpowiedzialna, a to nieprawda! Bardzo denerwuje mnie starszy brat! Oburzona

Starsi bracia bywają okropni. Na ogół. Nie przejmuj się, nie pouczaj, nie skarż. Przeczytaj powieść "Żaba" Musierowicz, może pomoże. Wasze relacje wkrótce się ułożą.
Dziecko i ojciec nie muszą mieć takiego samego zdania. To nawet dobrze, jeśli rodzice i dzieci mają różne zdania, jeśli dzieci się buntują. Tylko w ten sposób jest zapewniony stały rozwój! Tatę się kocha, szanuje, a zdanie można mieć inne. Każdy człowiek może mieć swoją opinię, swoje zdanie. To nie wyklucza przyjaźni ani miłości.
Mnóstwo dzieci wychowuje się bez ojca albo mają ojców zupełnie nieodpowiedzialnych. Twój tato ma zasady, czuje sie za Ciebie bardzo odpowiedzialny i z tego się ciesz. Ty miej swoje zdanie, poglądy, upodobania, a tato swoje. Obowiązuje Cię posłuszeństwo i szacunek, ale to nie znaczy, że macie mieć takie same poglądy. Musi minąć trochę czasu nim rodzice przekonają się, że jesteś odpowiedzialna. Upór nie dowodzi odpowiedzialności. Spróbuj zasłużyć sobie na to, by rodzice zmienili opinię. Poza tym sama się uczciwie zastanów, czy nie mają racji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..