nasze media Najnowszy numer MGN 04/2021
dodane 08.08.2006 11:22

IDEALNY KUZYN

Uwielbiam z kuzynem rozmawiać, on ma wspaniałą osobowość, jest dla mnie jak starszy brat. Dlatego tak mnie zabolało, gdy mnie ostro skrytykował! Był dla mnie wszystkim! Swojej siostrze powiedział, że mnie nie przeprosi, bo nic złego nie zrobił. Czy z nim rozmawiać, czy wyjaśniać?

Powoli musisz zdawać sobie sprawę z tego, co Twoja psychika z Tobą robi. A to dorastający organizm tak Cię wprowadza w dorosłość, że zadurzyłaś się w kuzynie. Zdarza się nierzadko. Tylko należy sobie z tego
zdawać sprawę, nie ma co się oszukiwać.
Dawniej, gdy dziewczyny nie miały specjalnie kontaktu z chłopakami, prawie wszystkie bywały zakochane w starszych kuzynach. To mija, tylko nie należy się oszukiwać, że to jakieś siostrzane uczucia.
Marzenie o starszym bracie jest poniekąd marzeniem o chłopaku. Starsi bracia bywają brutalni, nie przejmują się problemami nastolatek, w nosie mają ich nadwrażliwość. Jeśli chcesz, aby on był Twoim jakby starszym bratem, to musisz się pogodzić z jego krytyką, brakiem delikatności, czasami głupimi żartami.
Staraj się wyrzucić to niezdrowe uczucie z serca, ewentualnie pilnuj, by było przytłumione. Nie ukrywaj prawdy przed samą sobą- to ważne! Jeszcze nieraz będziesz zakochana, a to uczucie niech będzie Twoją
tajemnicą, a kiedyś ciepłym wspomnieniem. Panuj nad tym.
Możesz się z kuzynem kłócić, dyskutować, zachowywać naturalnie, jak siostra! Jak rodzina! On nie ma Cię za co przepraszać, gdyż słusznie skrytykował Twoje dziecinne zachowanie, zdenerwował się właśnie jak starszy brat. Możesz mu szczerze powiedzieć, że sprawił Ci przykrość ostrymi słowami, ale nie licz na jakieś żale, przeprosiny, bo nie na tym relacje brata z młodszą siostrą polegają.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione