nasze media Najnowszy numer MGN 10/2022
dodane 28.07.2006 14:57

WYMARZONY PIES

Proszę rodziców o pieska, oni się nie zgadzają. Chyba myślą, że nie opiekowałbym się nim. A ja wiem sporo o psach, wiem jaki piesek by do nas pasował. Marzyciel

Rozumiem Cię doskonale, bo w Twoim wieku też marzyłam o piesku
Podam Ci argumenty, które możesz przedstawić rodzicom. Niestety, jeśli się nie zgodzą, musisz to jakoś wytrzymać. Oni rządzą, są odpowiedzialni, a Ciebie obowiązuje posłuszeństwo!
Argumenty dla Ciebie:
1. Nauczę się odpowiedzialności za inną istotę, która będzie ode mnie zależna. Będę musiał zawsze brać pod uwagę jego potrzeby, wcześniej wstawać, myć jego miski, dużo z nim wychodzić.
2. Nauczę się systematyczności, bo trzeba wychodzić bez względu na pogodę, trzeba pamiętać o karmie, o szczepieniach, o czesaniu, myciu misek, wycieraniu psich łap.
3. Będę się miał kim opiekować.
4. Pies będzie mnie radośnie witał, gdy wrócę ze szkoły. Tak samo radośnie przywita rodziców.
5. Pies da wszystkim dużo radości, powstaną nowe obyczaje w rodzinie
6. Pies się nie obraża, nie obgada, nie pokłóci jak to nieraz jest z rówieśnikami
7. Spacery z psem odciągną od komputera. Niektórym osobom lekarze zalecają kupno psa ze względu na ruch, który jest gwarancją zdrowia
8. Nauczę się być opiekuńczy.
Rodzice mogą mieć inne argumenty i ja ich też rozumiem, bo nawet mały pies przynosi do mieszkania sporo brudu, sierści, kłopotów związanych z wyjazdami. A jednak psia serdeczność i ufność rekompensuje to kłopoty. Proś ewentualnie o jakieś małe zwierzątko – może się zgodzą. Zwierzątko jest wielką pomocą szczególnie dla jedynaków, którym dokucza samotność.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione