nasze media Najnowszy numer MGN 12/2022
dodane 11.07.2006 08:44

SUROWI RODZICE

Jesteśmy rodzeństwem. Rodzice nas nie doceniają. Zauważają tylko nasze błędy i złe czyny, chcą, żeby się tylko uczyć i dają nam kary. Udręczone rodzeństwo

Myślę, że rodzice chcą Was tak dobrze wychować, wciąż stawiają wymagania, karzą, krytykują. Pewnie rodziców denerwuje, że wielu dorosłych nie wychowuje dzieci, na wszystko pozwalają, tylko się zachwycają, nie wymagają. Wasi rodzice chcą się dobrze wywiązać ze swojego zadania. No i pewnie w tym się tak zapędzili, że zapomnieli o okazywaniu uczuć. Ale bądźcie przekonani, że te uczucia są! Rodzice Was kochają. Inaczej nie stawialiby Wam wymagań! Właśnie kary i żądania są najlepszym dowodem na to, jak bardzo im na Was zależy.
Może napiszcie Rodzicom o Waszych uczuciach, o tym że męczy ta ciągła krytyka? Chyba, że potraficie to powiedzieć w oczy, że potraficie wciągnąć rodziców do rozmowy. A może ktoś w rodzinie może Wam pomóc? Nie dzieje się nic złego, tylko chcecie więcej ciepła i zrozumienia. Próbujcie o tym spokojnie rozmawiać i jednocześnie zastanówcie się, czy za tym nie kryje się młodzieńczy bunt i niezadowolenie, chwilowe poczucie krzywdy i może już chwilkę po wysłaniu tego listu żałowaliście, że tak surowo przedstawiliście swoich rodziców.

POBIERZ KORKI


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione