nasze media Najnowszy numer MGN 02/2023
dodane 11.07.2006 08:30

STARSZY BRAT

Mój brat wszystko chciałby wiedzieć. Próbował czytać moje rozmowy na gadu, chciał zajrzeć do mojego pamiętnika. Kazał mi zerwać plakat ze ściany. Ma nade mną przewagę, bo jest starszy. Młodsza siostra

Chyba najlepiej się cieszyć, że masz tak troskliwego brata. Pewnie obserwuje swoje rówieśniczki i wiele spraw mu się nie podoba. Chciałby, abyś Ty była inna. Chciałby Cię przed wieloma głupstwami uchronić. W sumie tylko Cię straszy i próbuje nieudolnie pilnować. Podejrzewam, że plakat uznał za nieodpowiedni. Możesz z bratem walczyć, wykłócać się, skarżyć się, że próbuje Tobą rządzić. Możesz z niego kpić, że zachowuje się jak tatuś a nie jak nastolatek. Ale myślę, że lepiej próbować normalnie z nim rozmawiać, czasami o coś zapytać, dowiedzieć się, jakie ma zdanie na temat jakiegoś chłopaka lub zespołu. Zamiast walczyć, lepiej nawiązać kontakt, dużo rozmawiać. Niech Ci mówi, jak chłopcy patrzą na pewne sprawy.
Bywają bracia obojętni wobec sióstr, bywają jedynaczki, które marzą o bracie, Ty masz kogoś takiego. Jesteś coraz starsza i powoli różnica wieku między Wami będzie zanikać. Pewnie staniecie się przyjaciółmi, czego Wam szczerze życzę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..