nasze media Najnowszy numer MGN 12/2022
dodane 06.07.2006 14:38

ZAKAZANE GAZETY

Moi rodzice nie pozwalają kupować mi takich gazet jak „Bravo”, „Bravo Girl” itp. Uważają, że takie gazety mogą zniszczyć mi przyszłe życie. Ja jednak chciałabym je kupować, ponieważ są tam dobre recenzje filmowe, ciekawe artykuły z gwiazdami, plakaty. Są tam też inne rubryki, których chyba nie należy czytać. Czy faktycznie nie warto kupować tych gazet? Zagubiona

Słuchaj rodziców, bo przecież nikt nie chce lepiej dla dziecka niż właśnie oni! Te gazety kuszą kilkoma ciekawostkami, a przy okazji sączą do serc młodych czytelników złe wartości. Informacje o aktorach, filmach znajdziesz w Internecie, w innych poważniejszych gazetach. Przemyśl sobie, kto jest Twoim idolem, czym Ci imponuje, co jest dla Ciebie ważne. Rodzice nie chcą, abyś była słodką idiotką, a takie są w większości fanki tych gazetek. Poczytaj książki, korzystaj z Internetu w mądry sposób, nie zaśmiecaj głowy bzdurami, bo będzie jak ogród z chwastami. A wiesz, jaka jest siła chwastów, jak trudno je wykorzenić.
Rozumiem Twój żal, ale kiedyś nie dawali Ci rodzice noża albo nożyczek, nawet jeżeli wyciągałaś po nie ręce. Teraz też wiedzą, jakimi metodami twórcy tych gazet chcą nad Tobą zapanować. Ich treści przypominają słodką i miękką papkę. A przecież ani to zdrowe, ani dobre w nadmiarze. Dlatego nie usprawiedliwiaj się pasjami filmowymi, bo lepsze informacje są w innych czasopismach. Poza tym raz jeszcze powtarzam, że obowiązuje Was posłuszeństwo. Pan Jezus miał 30 lat i był Synem Bożym, a gdy Mu Mama kazała pomóc młodej parze na weselu w Kanie Galilejskiej, to nie dyskutował, tylko pomógł.

POBIERZ KORKI


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione