nasze media Najnowszy numer MGN 02/2023
dodane 06.07.2006 11:46

RODZICOM O CHŁOPAKU

Od dłuższego czasu spotykam się z bardzo dobrym i odpowiedzialnym chłopakiem. Jest mi jednak głupio, bo nie powiedziałam o tym rodzicom. Chociaż może oni się domyślają. Czy mam coś powiedzieć, czy też pozwolić, by nas spotkali, jak idziemy i trzymamy się za ręce? 16-latka

Czas, by pokazać rodzicom, że coś ważnego przeżywasz, więc trzeba się przemóc. Zależnie od tego, jakie zwyczaje panują w Twojej rodzinie, możesz:
1. Powiedzieć oficjalnie, że spotykasz się z tym kolegą, że świetnie czujesz się w jego towarzystwie, że chcesz go zapraszać do domu itd.
2. Możesz nie mówić tego, tylko zapraszać go. Może w sposób naturalny coraz więcej z Wami przebywać, siadać do posiłków.
3. Możesz go przedstawić jako przyjaciela, bo przecież nim jest.
Zwyczajowo młodzi dosyć długo starają się przy rodzicach nie okazywać sobie czułości. To kwestia delikatności i kultury. Dla rodziców jesteście dziećmi, trudno się pogodzić, że to dziecko już tak dorosło, że darzy kogoś uczuciem. Staraj się, by wszystko wyszło naturalnie. Niech kolega przychodzi po Ciebie, odprowadza, niech rodzice mogą odczuć, że zasługujecie na zaufanie. Nie spóźniaj się, pilnuj obowiązków, nie pyskuj, niech widzą, że nie jesteś już zbuntowaną nastolatką. Licz się z tym, że będą się o Ciebie martwili. Jakieś ostrzeżenia będą wynikały tylko z troski o Ciebie. Pilnuj nauki, bo to zawsze wielka obawa rodziców. Odwagi i powodzenia!

POBIERZ KORKI


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..