nasze media MGN 07/2024
dodane 24.08.2011 20:36

Załatwić sprawę po męsku

Byłem wściekły, bo całkiem dobry kolega rozpuścił o mnie plotki, kompletnie bzdury. Byłem wściekły, długo obmyślałem zemstę. Postanowiłem wymyślić jakieś bzdury na jego temat i rozpowiedzieć to w klasie. Ale najpierw piszę do Pani... 12-latek

Nie odpowiadaj złem na zło, mówi Biblia. To naprawdę znajduje zastosowanie w życiu i jest bardzo mądre oraz pomocne. Wniosek prosty- nie rozpuszczaj plotek o koledze.
Natomiast sprawę warto wyjaśnić. Mężczyźni, nawet tacy młodzi, powinni umieć sobie wyjaśnić pewne sprawy. Przede wszystkim podejdź do niego i poproś o rozmowę. Wyjaśnijcie sobie, nie atakuj go, tylko pytaj, dlaczego i powiedz, że Ci przykro. Uważaj, by Cię nerwy nie poniosły. Pamiętaj, że odważny mężczyzna nie mści się, lecz rozwiązuje problem, wyjaśnia sprawę. Np powiedz, że szkoda, iż rozpuścił plotki, że czekasz na wyjaśnienie, ale nie jesteś dziecinny i nie będziesz się obrażał ani mścił.
Nie widzę sensu w nakręcaniu spirali zemsty i dokuczania. Nawet pierwszy wyciągnij rękę do zgody i utrzymuj z nim potem normalne kontakty.Więcej listów:


zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..