nasze media MGN 07/2024
dodane 17.08.2011 21:30

Przyjaźń na chwilkę

Podczas wakacji skontaktowała się ze mną koleżanka. Spędzałyśmy wiele czasu razem, było wesoło. Uznałam, że jesteśmy przyjaciółkami. Tymczasem, gdy zaczął się rok szkolny ona nie zwraca już na mnie uwagi, spędza czas z innymi. Nie wiem, czy powiedzieć, że zrywamy przyjaźń? 13-latka

Przyjaciółka mogła Waszych relacji nie traktować w kategorii przyjaźni. Może jesteś dla niej koleżanką. Wtedy nie ma mowy o zrywaniu przyjaźni, po prostu raz się spędza więcej czasu razem, a raz mniej.
Inna możliwość jest taka, że ta dziewczyna nie ma w sobie ani trochę empatii, czyli współodczuwania. Tego typu osoby zawsze myślą głównie o sobie, by im było dobrze. Dlatego miło spędziłyście czas podczas wakacji, a w szkole ona dobrze się czuje w towarzystwie koleżanek. Bardzo możliwe, że ona wcale tego problemu nie widzi. Ja bym takiej koleżanki nie uważała za przyjaciółkę, tylko za koleżankę, z
którą miło się spędza czas. Nic więcej. Nie wiem, czy ona by coś zrozumiała, gdybyś z nią na ten temat pogadała.
Są osoby wrażliwe i delikatne, a do takich zapewne należysz. Otóż możliwe, że ta dziewczyna ma inne podejście do życia, zachowuje się swobodnie i tak, by jej było dobrze. Przyjaźń wymaga myślenia o innej osobie, a jej się może nie chce myśleć o innych, dba o siebie.

Wydaje mi się, że tu nie ma czego zrywać. Po prostu przyjaźń nie wypaliła, jesteście koleżankami. W sumie to nie bardzo można mieć o to pretensje. Przecież niczego Ci nie obiecywała, nie składałyście przysięgi jak Ania z Zielonego Wzgórza i Diana. Jeśli masz ochotę, to sama do niej podchodź, zagaduj, ale jeśli ona wyraźnie pokaże, że nie ma ochoty na kontakt, to znak, że jesteście tylko luźnymi koleżankami. Brakuje jej wrażliwości i ma inne podejście do życia.Więcej listów:


zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..