nasze media Najnowszy numer MGN 02/2021
dodane 17.12.2010 19:56

Utrata przyjaciółki

Przyjaźniłyśmy się od początku. Niestety, do klasy przyszła nowa i moja przyjaciółka wspaniale się z nią dogaduje. Twierdzi, że dalej jest moją przyjaciółką, ale całe jej zachowanie mówi coś innego. Bardzo mi przykro, czuję się odrzucona, samotna... 12-latka

Gdy w klasie pojawia się nowa koleżanka, to bardzo często jest tak, że jakaś dziewczyna "rzuca się" na nią i zapomina o dawnych przyjaciółkach. Tak było, jest i będzie. To sprawa sympatii, jakiegoś dogadywania się.
Człowiek tak do końca za to nie odpowiada.
Moje rady są proste:
1. Szukaj nowej przyjaciółki, ale pamiętaj, że to będzie najpierw koleżanka.
2. Nigdy nie złość się na starą przyjaciółkę, nie obgaduj jej i nie zrywaj przyjaźni.
3. Nie mów jej, że to koniec. Po prostu, oddalacie się od siebie, ona zafascynowała się nową. Może jej przejdzie, może wróci do Ciebie, dlatego nie zrywaj niczego.
4. Człowiek powinien mieć wielu przyjaciół. Poznawanie nowych nie jest zdradą starych.
5. Nie jest dobrze, gdy dziewczynki przyjaźnią się tylko we dwie. Potem jest uczucie opuszczenia, gdy pojawia się nowa osoba. Dlatego najlepiej jest tworzyć dużą i zgraną grupę koleżanek, przyjaciółek.
6. Nie martw się tym, co się teraz dzieje. Na przerwach podchodź do różnych osób, żartuj, śmiej się i staraj się być dobra koleżanką.
7. Ciesz się tym, że przez tyle lat miałaś jedną przyjaciółkę. Teraz się oddalacie od siebie, ale może kiedyś się znowu zbliżycie.To nie jest wykluczone.
Więcej listów:


zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione