nasze media Najnowszy numer MGN 12/2023
dodane 25.07.2010 20:52

Pierwsze zauroczenia przyjaciółek

Przyjaźnimy się we trzy od lat. Podczas tegorocznych wakacji pojawił się nowy problem- chłopcy. Nad wodą zaczęły się żarty z kolegami i czuję, że robimy się trochę zazdrosne o to, na którą z nas zwracają uwagę, którą bardziej zaczepiają. Boję się, że te sprawy rozbiją przyjaźń... 14-latka

Moje rady:
1. Usiądźcie spokojnie z przyjaciółkami i bardzo szczerze ustalcie pewne zasady. Np znałam wiele dziewczyn, które aż do liceum "kochały się" w tych samych chłopakach, ale to było takie skryte, nastolatkowe, bez chodzenia i wcale nie kłóciły się przez to.
2. Pilnujcie mocno, by zazdrość o chłopaków nie zniszczyła Waszej przyjaźni. Umówcie się na szczerość i uczciwość. Bo przyjaźń to trwałe uczucie, a pierwsze zauroczenia są jak iskry. Możecie się śmiać z tego, że ten sam chłopak się Wam podoba.
3. Gdy poczujecie z całą mocą, że się zakochałyście, to mówicie o tym i wtedy wspomagacie jedna drugą, walczycie z zazdrością, otwieracie jedna drugiej oczy, gdyby któraś źle wybrała.
4. Gdy nadejdzie prawdziwe uczucie, Wasze drogi trochę się rozejdą, ale tylko na krótko. Można być mocno zakochanym, mieć i chłopaka, i wiele przyjaciół.
5. Teraz spędzajcie sporo czasu razem. Wieczorami omawiajcie wydarzenia dnia i mówcie sobie wszystko szczerze bez obrażania i bez kłótni.


Więcej listów:


zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..