nasze media Najnowszy numer MGN 12/2023
dodane 25.07.2010 19:57

Zaprzyjaźnić się z chłopakiem

Bardzo bym chciała zaprzyjaźnić się z pewnym chłopakiem. Trochę rozmawialiśmy kiedyś, znamy się raczej luźno. Nie wiem, czy wypada do niego napisać. Wiem, że ma dziewczynę. A mi chodzi tylko o to, byśmy się stali przyjaciółmi, o nic więcej. Licealistka

Chłopak chyba nie uwierzy, że chodzi Ci tylko o przyjaźń. Jeszcze bardziej nie uwierzy jego dziewczyna. Ale jeśli tak jest naprawdę, to spokojnie pisz do niego od czasu do czasu takie zwyczajne i koleżeńskie listy.
Dobrze by było jakoś zaznaczyć, że nic do niego nie czujesz. Dlatego ważny jest lekki ton, czasami nawet podkreślenie, że podoba Ci się jakiś chłopak.
Tak jak do czucia musi być dwoje chętnych, tak samo jest w przyjaźnią i znajomością- muszą być chętne dwie osoby. To bardzo trudna sprawa, bo on będzie Cię podejrzewał, że jednak nie chodzi o kumplowanie. A jeszcze bardziej podejrzliwa będzie jego dziewczyna. Dlatego najpierw sama siebie mocno zapytaj, czy naprawdę chodzi tylko o znajomość.
Gdy go kiedyś spotkasz, to nie czekaj onieśmielona, aż on na Ciebie zwróci uwagę, tylko podejdź wesoło, wymień kilka słów, przedstaw się, gdyby był z dziewczyną. Na tym polega różnica między koleżanką a dziewczyną, że dziewczyna czeka na inicjatywę chłopaka, a koleżanka jest bezpośrednia, nie wstydzi się, nie czeka onieśmielona. Musisz się zachowywać jak zwyczajna koleżanka i nią być.Więcej listów:


zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..