nasze media Najnowszy numer MGN 05/2022
dodane 03.07.2010 23:29

Dominująca przyjaciółka

Dołączyła do nas koleżanka, która jest bardzo pewna siebie, zmusza nas do zwierzeń, uważa się za lepszą. W jej towarzystwie robimy się jakieś ciche, czujemy się gorsze, a przecież kiedyś byłyśmy wesołe. Ona nas kontroluje, ocenia... 12-latka

Absolutnie nie wolno Wam w jej towarzystwie czuć się gorszymi lub się smucić. Od tego zacznijcie! Nie możecie pozwolić, by ona nad Wami tak górowała. Zamiast smutku polecam śmiech, jakieś dowcipne i trochę nawet złośliwe odpowiedzi. Jeśli ona chce Was na siłę uszczęśliwiać, to odpowiadajcie "nie, dziękuję".
Najważniejsze, byście poczuły swoją wartość. To bardzo, bardzo ważne. Żadnych kompleksów. Nie może nikt od Was wymagać, byście się mu zwierzały.
Przyjaźń to nie obowiązek. Zbliżają się wakacje. Możesz się z przyjaciółką umawiać, rozmawiać przez gadu, a od niej zacznijcie się lekko odsuwać. Ale nie obrażajcie się na nią, tylko nauczcie ją, że nie jest lepsza, że
Wy macie swoje zdanie. Dla jej i dla Waszego dobra warto zacząć się jej sprzeciwiać. Ale bez obrażonych min, zawsze ze śmiechem, na wesoło. To nie jest łatwe. Jeśli się obrazi, mówcie "nie bądź dziecinna, nie obrażaj się", a jeśli i tak się obrazi, to trudno, za jakiś czas jej przejdzie/ Ale pamiętajcie- zero smutku, zero poczucia, że jesteście gorsze, bo nie jesteście.Więcej listów:


zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione