nasze media MGN 07/2024
dodane 08.03.2010 15:57

Zły wpływ

Mama uważa, ze nie powinienem przyjaźnić się z kolega, którego znam od przedszkola. Wiem, że on ma na mnie zły wpływ, ale znamy się tyle lat... Nastolatek

Wydaje mi się, że masz bardzo słaby charakter i nad tym trzeba pracować. Bo przez wiele lat będzie tak, że różne osoby będą próbowały na Ciebie wpływać, namawiać do różnego zachowania i do wspólnego spędzania czasu. I trzeba się nauczyć mówić słowo "nie". Jeśli ten kolega robi coś złego, to nawet jeśli go znasz i lubisz, Ty tego nie robisz i ograniczasz wspólnie spędzany czas. Jeśli chodzicie do jednej klasy, to coraz częściej nie spędzaj z nim przerw, odchodź gdzieś, by z nim nie być. A jeśli nie chodzicie do jednej klasy, to bardzo łatwo ograniczyć kontakt.
Natomiast nigdy nie udawaj, ze go nie znasz, mówcie sobie "cześć", czasami pogadaj z nim, pośmiejcie się. Szukaj ciekawszych zajęć, bo z nudy robi się wiele złych rzeczy. Pamiętaj, że każdy człowiek sam decyduje o swoim życiu, każdy jest wolny, więc nie bądź wpływowy, tylko samodzielny. Jesteś odpowiedzialny za swój rozwój, za swoje decyzje i zachowania. Przemyśl to sobie.
Całą sytuację najlepiej odwrócić i to Ty miej na niego dobry wpływ.
Więcej listów:


zadaj pytanie...
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..