nasze media Najnowszy numer MGN 06/2022
dodane 11.08.2009 10:40

Brak pokrewnej duszy

W klasie mam wiele koleżanek. Jednak żadnej nie mogę nazwać przyjaciółką. Żadna z nich nie wysłuchałaby mnie, nie zrozumiała moich problemów i wątpliwości. Brakuje mi bardzo takiej "pokrewnej duszy". Gimnazjalistka

Trudno jest znaleźć prawdziwych przyjaciół. Zresztą, ten temat jest nieco przereklamowany. Bo sama poczytaj, co napisałaś- Ty szukasz przyjaciółki, którą będzie słuchała Twoich zwierzeń. Mało kto ma ochotę bez końca wysłuchiwać cudzych zwierzeń. Bo każdy ma swoje problemy, dla niego najważniejsze i istotne, a cudze czasami lekko nudzą.
Natomiast potrzeba wyrzucenia z siebie przemyśleń, emocji jest ogromna. Tylko trzeba być z tym bardzo ostrożnym. Bo dziewczyny uwielbiają się zwierzać, analizować, opowiadać. Dla dziewczyny rozmowa to sprawa emocji, potrzeba bliskości. A dla chłopaka rozmowa to przekazanie informacji.
Skoro już wiesz, że w klasie nie znajdziesz "pokrewnej duszy", to może zapisz się do jakiegoś kółka, na jakieś zajęcia, gdzie poznasz nowe osoby. Ale ze zwierzeniami i tak bądź ostrożna....
Natomiast już możesz pisać dziennik, czyli takie notaki z mijanych dni. Wiele dziewczyn prowadzi swoje blogi, ale mi się to średnio podoba, bo co za sens pozwalać, by każdy mógł czytać o naszym życiu. Jestem zwolenniczką notatników pisanych tradycyjnie,w zeszycie. Będzie pamiątka z twojego dojrzewania.

Jesteś w wieku, w którym najbardziej się zmieniacie. Może się zdarzyć, że nagle będziesz się dobrze dogadywała z jedną koleżanką, a za kilka miesięcy z inną. Ceń sobie, że masz koleżanki. Pisz pamiętnik i staraj się poznawać jak najwięcej nowych osób, bo może wtedy pojawi się przyjaciółka.


Więcej listów:


zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione