nasze media MGN 07/2024
dodane 24.05.2008 21:38

Dziewczęce obgadywanie

Z trudem znalazłam w gimnazjum przyjaciółkę. Lecz po jakimś czasie odsunęłam się od niej. Teraz mam inne koleżanki, a widzę, że jej przyjaciółki słodzą jej, ale potem koszmarnie obgadują. Czy mam sie wtrącić? Gimnazjalistka

Jeśli uważasz, że ona nie wie o tym, jak bardzo fałszywe są je koleżanki, to zwróć jej na to uwagę. Chociaż na ogól o tym sie wie, można się domyśleć. Powiedz jej o tym prosto, nie jak o wielkiej tajemnicy, nie rób z tego afery. Tylko proste zwrócenie uwagi. Inaczej może się to obrócić przeciwko Tobie.
Dziewczyny mają obgadywanie jakby we krwi. Sama nie rozumiem dlaczego tak się dzieje. Ciesz się, że masz już inne koleżanki. Pilnuj głównie siebie i swojego rozwoju i uczciwości. Jeśli przy Tobie ktoś kogoś obgaduje, to potraktuj to ze śmiechem, skrytykuj, ale w sposób żartobliwy. Bo poważne
rozmowy niczego nie poprawią, a rozładowanie śmiechem jakiejś sytuacji może zrobić wiele dobrego.
Np gdy w Twojej obecności któraś zaczyna na inną gadać, to zacznij sie śmiać i powiedz, że już nie rozmiesz, kto kogo krytykuje, kto kogo ceni. Że klasowy serial toczy sie w takim tempie, że się gubisz. Powiedz komuś, by pisał scenariusze do seriali, bo tak lubi afery.
Zrób głupią minę i przerwij czyjeś gadanie pytaniem- to kogo ty w sumie cenisz? Kogo lubisz? Kto cie denerwuje? Czy to ty kilka dni temu krytykowałaś ...?Więcej listów:


zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..