nasze media Najnowszy numer MGN 11/2020
dodane 11.03.2008 21:08

Brak akceptacji

Odczuwam zazdrość, że jedna z koleżanek jest zaradna, radosna, lubiana, otoczona przyjaciółmi, wciąż biega na imprezy, które mnie nie bawią. Jestem cicha, nieśmiała, trudno nawiązuję kontakty. Chcę się zmienić, być jak ona. Gimnazjalistka

Koleżanka ma zupełnie inne usposobienie, inny charakter, dlatego nie możesz być taka jak ona.
Poza tym coś mi się wydaje, że lekko jej zazdrościsz, a to jest bardzo złe i niszczące uczucie.
Moje rady na początek:
1. Nie można się zmusić do zmiany charakteru. Trzeba się akceptować! Czyli trzeba się cieszyć, że jest się taką, jaką się jest. To ważne.
2. Bardzo dużo osób nie lubi imprez, nic w tym złego. Tego się nie da udawać. A jeśli już gdzieś idziesz, to nie starasz się błyszczeć, starasz się być sobą. W tych chwilach należy się wyluzować, nie oceniać i nie zastanawiać się, jak wypadasz.
4. Nie zmieniaj siebie i nie zazdrość niczego koleżance. Jeśli będziesz z siebie zadowolona, nauczysz się cieszyć tym, co masz, to inni wyczują tę sytuację, docenią Cię.
5. Jest tyle samotnych nastolatków. A Ty masz przyjaciółkę! To takie miłe i ułatwia życie. Przyjaciółka powinna Ci lekko nagadać, byś przestała marzyć o naśladowaniu, tylko zajęła się sobą, swoim rozwojem. Akceptacja siebie to podstawa.
6. Można sie modlić słowami psalmu "Dziękuję Ci, że mnie stworzyłeś tak cudownie", można pilnować nauki, hobby, literatury. Czy czytasz powieści dla nastolatek? One też pomagają dorastać.
7. Lepiej mieć jedną prawdziwą przyjaciólkę, niż mnóstwo znajomych, którzy często są tylko powierzchowni. Może ta dziewczyna wcale nie jest do końca zadowolona z tego, co ma i marzy o czymś innym?
8. Żaden nastolatek nie jest zadowolony z siebie. Dziwne, gdybyś zachowała się inaczej.
9. Swoją nieśmiałość, skrytość, wrażliwość staraj się akceptować. Gdy przestaniesz się tak bardzo skupiać na sobie, gdy zaczniesz więcej myśleć o innych, a mniej o sobie, gdy życie Cię zmusi do podejmowania decyzji -to trochę śmiałości zyskasz, a potem nawet dużo. Narazie naucz się
odmawiać- np sobie odmów zazdrości. Siebie zmuś do dumy i zadowolenia z siebie.
10. Każdy z nas dostał naturę w prezencie od Boga. Ten prezent należy dobrze wykorzystać. Cieszyć się nim. Nie mogą wszyscy ludzie być wyluzowani, swobodni, radośni. Każdy jest inny i dlatego ludzie siebie potrzebują. Poza tym wszyscy się w czasie życia zmieniają, ale nie na swój rozkaz, ale z powodu warunków życia.
11. Jutro wejdź do klasy uśmiechnięta. Staraj sie myśleć pozytywnie, we wszystkim staraj się dostrzec dobro. To bardzo ważne. Kiedy w Twoim wnętrzu będzie pogoda ducha, to inni też inaczej do Ciebie podejdą. A cichość, spokój to Twoje atuty!
12. W ramach ćwiczeń należy sobie wciąż w myślach przywoływać miłe miejsca, miłe chwile, a wtedy będziesz miała taki specyficzny wyraz twarzy. Poza tym będziesz pogodniejsza.


Więcej listów:


zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  kawa
 • 3
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 4
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 5
  kociaczek

Najwyżej docenione