nasze media MGN 05/2024
dodane 04.02.2008 16:09

Zakochani przyjaciele

Niestety, tak sie stało, że mój najlepszy przyjaciele i ja zakochaliśmy się w tej samej dziewczynie. Nie wiem, jak się zachować, czy zerwać przyjaźń, no nie wiem! 11-latek

Pierwsze uczucia nagle nas atakują, a potem równie nagle znikają. One nie mogą być trwałe,
chociaż są bardzo piękne.
Jeśli zakochałeś sie w koleżance, to staraj sie być dla niej miły, zachowuj się kulturalnie, przepuszczaj w drzwiach, mów komplementy, że ładnie wygląda, czasami czymś poczęstuj, pocieszaj, gdy jej smutno, rozśmieszaj.
Natomiast nie proś jej o chodzenie, bo chodzenie w tak młodym wieku to raczej dziecinna zabawa.

Przyjaźń to piękna sprawa. Dlatego po męsku i szczerze powiedz koledze, że Tobie podoba się ta sama koleżanka co jemu i uważasz, że to nie jest problem. Możecie nawet stać się trójką przyjaciół, możecie jej we dwóchh pokazywać, jak bardzo ją lubicie. Znam takie przypadki ze szkół, nawet bardzo częste. Najważniejsze, to nie bawić się w dorosłość, tylko to zakochanie traktować jak szczególny rodzaj przyjaźni.
Zaróno przyjaciele jak i przyjaciółki zakochują się czesto w tej samej osobie. Nie trzeba się z tego powodu kłócić, tylko obracać w żart, cieszyć sie życiem, tworzyć radosną grupę przyjaciół i nie udawać starszych niż jesteście.

Przyjaźń i zauroczenie w tej samej dziewczynie nie musi się kłocić, bo zakochanie szybko mija, a przyjaźń jest wieczna.
Oczywiście, nie musisz mnie wcale słuchać. Ty podejmujesz decyzje.Więcej listów:


zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..