nasze media Najnowszy numer MGN 06/2023
dodane 20.11.2007 15:20

Prawdziwa przyjaźń

Jak poznać prawdziwą przyjaciółkę, a jak prawdziwego przyjaciela? Nika i Agat

Tego się nie da poznać od razu. Trzeba najpierw przebywać dużo razem, poznać się dobrze, jak to dawniej mówiono "zjeść beczkę soli", by się przekonać, że ktoś jest wobec nas przyjacielski.

Ogólna zasada powinna być taka, że powinno się być ufnym, wierzyć w ludzi. Lecz trzeba pamiętać, że przyjaźń nie polega na opowiadaniu sobie tajemnic, bo wtedy można się szybko rozczarować.

Dobrym przyjacielem jest taka osoba, która toleruje nas z naszymi wadami, lubi nas, chce naszego dobra, mówi prawdę, nawet jeśli jest to przykra prawda. Na ogół z przyjaciółmi łączą nas podobne poglądy na najważniesze sprawy, czasami podobne hobby, świat wartości / np religia/, gust.

Przyjaciele wcale nie muszą wciąż być razem. Gdy się spotkają, to nigdy się nie nudzą, ciekawią ich wzajemnie ich sprawy, dopytują o wszystko, życzą samego dobra.

Chłopak i dziewczyna mogą się przyjaźnić, gdy lubią ze sobą rozmawiać, przebywać, ale nie ma między nimi tej iskierki miłości. Chociaż bywa, że ona pojawia się po jakimś czasie.

Przyjaciółki- dziewczyny są wobec siebie uczciwe, szczere, nie obrażają się, mogą na siebie liczyć, nie wygadują innym spraw tej drugiej, nie są zazdrosne. Najczęstszy błąd dziewczyn to pogląd, że przyjaciółka jest własnością, że nie może rozmawiać z innymi dziewczynami, że ma o każdej
sprawie szczegółowo opowiadać.


Więcej listów:


zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..