nasze media Najnowszy numer MGN 06/2022
dodane 04.09.2007 13:40

Między przyjaźnią i miłością

Nie bardzo rozumiem, jaka jest różnica między przyjaźnią i miłością. Przecież w obu przypadkach pragnie się dobra tej drugiej osoby. Ciekawa

Różnica między miłością a przyjaźnią jest bardzo wyraźna. Przyjaźń jest wspaniałym uczuciem, daje poczucie bliskości, serdeczności, bezpieczeństwa, zaufania. A miłość dodaje do tego element fascynacji,
zaurocznia, potrzeby wielkiej bliskości, potrzeby przytulania, nieustannego przebywania razem, wreszcie potrzebę bliskości fizycznej.
Miłość zawiera w sobie przyjaźń i jeszcze tę iskrę, a sama przyjaźń obywa się bez tej skry, bez tej charakterystycznej fascynacji drugą osobą.
Jeśli nie czujesz tej różnicy, to znaczy, że jeszcze nie poczułaś miłości albo wyobrażasz ją sobie jako coś nieziemskiego. Tymczasem miłość należy do życia, u niektórych może mieć gwałtwony przebieg, u innych łagodny.
Benedykt XVI w encyklice o miłości napisał, że samo uczucie miłości pojawia się i znika, a pełna miłość wciąż sie zmienia i wtedy jest prawdziwa, jeśli jest zanurzona w Bogu.
Trzeba słuchać serca, czasami coś korygować rozumem, ale to są trudne i skomplikowane sprawy. Każdy musi jakoś przejśc swoją drogę dorastania do miłości, poszukiwania, pomyłek, radości i smutków.Więcej listów:


zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione