nasze media Najnowszy numer MGN 05/2021
dodane 05.07.2007 15:21

Motywy postępowania

Jedna z koleżanek nas obgaduje, wyśmiewa, to się przymila. Tymczasem my lubimy jej brata i martwimy się, co będzie, jak plotki dojdą do niego. Dlaczego ona jest taka dziwna? Czy inni się od nas odwrócą? Nastolatki

Podejrzewam, że brat absolutnie jej nie słucha i ma jej o wiele bardziej dosyć niż Wy. Sam fakt, że nie puścił siostry do przedziału o tym świadczy. Bracie na ogół bardzo źle traktują swoje siostry! Ona może Wam szkodzić wśród koleżanek, ale nie da rady nagadać coś bratu, a jeśli będzie próbowała, to skutek będzie raczej odwrotny. Wniosek- na brata ona z pewnością nie ma wpływu.
Pytasz, dlaczego na jest taka. Podejrzewam, że:
1. Czegoś Wam zazdrości. Nie wiem czego. Może ona ma gorsze warunki w domu, może zazdrości Wam ogólnego obycia, rodziny, strojów, sprzętu, ocen, przyjaźni. Pracuję w szkole i często obserwuję takie zjawisko.
2. Może ona jest poprostu osobą złośliwą. Kształtują się Wasze charaktery. Jedni będą ennergiczni, inni wybuchowi, ktoś flegmatyczny, a wreszcie ktoś złośliwy. Czasami ktoś ma takie wzorce z domu. Może mama lub tata obserwują otoczenie i wciąż złośliwie komentują.
3. Nie musiscie sie z nią kłócić, ale od czasu do czasu zapytajcie, dlaczego tak się zachowuje. Poproście, by wprost powiedziała, o co jej chodzi, dlaczego plotkuje, obgaduje. Nie pytajcie krzykiem, zawsze spokojnie i konkretnie. Nie używajcie nigdy jej "broni"- czyli plotek, ale mówcie jej co jakiś czas, że ma być szczera i uczciwa.
Więcej listów:


zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione