nasze media MGN 07/2024
dodane 19.06.2007 15:24

Samotność w klasie

Nie potrafię znaleźć jednej przyjaciółki. Może dlatego, że jestem spokojna, dobrze się uczę i do tego jestem sama z mojej miejscowości? Pozostałe dziewczyny są razem, a ja z boku. Samotna gimnazjalistka

Jesteś gimnazjalistką, a to już ostatni moment, że dziewczyny tak bardzo przyjaźnią się w sposób zaborczy i zamknięty. To jest odwieczny problem, że dziewczynka chce mieć najpierw dla siebie rodziców, a potem przyjaciółkę. To wzmacnia poczucie bezpieczeństwa i wartości. Na szczęście sytuacja ulega poprawie w liceum, gdy wreszcie dziewczyny powiększają krąg przyjaciół.
Rozumiem Twój problem. Mam dla Ciebie kilka rad, a Ty sama wybierz, które mogą się przydać.
1. Staraj się być pogodna, nie marudzić, badź koleżeńska
2. Przełamuj nieśmiałość i podchodź do grupek dziewczyn,stawaj obok nich, pytaj, co jest grane, nawet jeśli będą niezbyt zadowolone, to udawaj, że tego nie widzisz i dalej tak się zachowuj. Po jakimś czasie przyzwyczają się.
3. Zastanów się, jaką chciałabyś mieć przyjaciółkę i sama staraj się taka właśnie być. To wcale nie jest proste, ale próbuj.
4. Już blisko wakacje. Zaproś do siebie kilka koleżanek. Zrób jakieś spotkanie- z lodami albo z owocami, albo z jakimś deserem. Ogniska na początek nie polecam, bo to za późno. Poszukaj jakiegoś pretekstu, by je zaprosić- np koniec roku, ostatnia lekcja matematyki w tym roku szkolnym itp Przygotuj mądrze to spotkanie, zaproś kilka dziewczyn może z różnych grupek.
5. Pomyśl, by się z koleżankami z innych miejscowości umawiać w czasie wakacji. Pewnie macie rowery, możecie przygotować kilka tras. Możecie wymieniać się książkami, filmami. Czy zaczęłyście już czytać powieści dla dziewczyn? Są fantastyczne, będzie dobry temat do rozmów, a są dostępne w
każdej bibliotece i każdy Wam je wskaże.
6. Niektóre dziewczyny własną głupotę muszą zagłuszyć hałaśliwością. Mądre często bywają ciche. Musisz się pozbyć kompleksów! Znam dziewczyny mocno zbudowane, które tryskają humorem, są zawsze uśmiechniete i inni bardzo je lubią. Musisz siebie polubić. Masz z pewnością różne zalety, badź z nich dumna. Jeśli Ty będziesz siebie lubiła, to inni przejmą Twój punkt widzenia. A jeśli Ty czujesz się w czymś gorsza, to inni wyczuwają taką sytuację i też tak Cię traktują.

Wniosek:
Źródło zmian tkwi w Tobie. Zacznij więc nad tym pracowac, jeśli Ci zależy. Zapraszaj do siebie, umawiaj się, może okazać się, że jedną z dziewczyn szczególnie dobrze się dogadujesz.


Więcej listów:


zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..