nasze media Najnowszy numer GN 06/2021
dodane 29.05.2007 15:46

Niechęć mamy

Zaprzyjaźniłam się ze starszą koleżanką, której moja mama bardzo nie lubi. Ona powiedziała, że pomoże mi w czasie wakacji schudnąć, bo też kiedyś miała nadwagę. Niestety, wszyscy mnie ostrzegają przed nią, ale ja ją lubię!... Koleżanka

Bądź ostrożna, bo jeśli wszyscy Cię ostrzegają, to coś w tym musi być. Przypominam, że wobecmamy obowiązuje Cię posłuszeństwo. Rozumiem, że chcesz schudnąć. Zgadzam się na bieganie i ćwiczenia. Tylko bardzo Cię proszę, byś nie zażywała żadnych preparatów! Bywają bardzo szkodliwe dla zdrowia, a niektóre mają działanie narkotyków i wyniszczają organizm.
Rozumiem odchudzanie i marzenie o szczupłej figurze. Ale musisz uważać, by nie wpoaść w bulimię lub anoreksję, bo to są cięzkie i trudne do wyleczenia choroby.

Ważne jest, jaki jest styl życia tej dziewczyny, co jest dla niej ważne, jakie ma plany na przyszlość, czego mądrego Cię nauczy. Jak ona sie uczy, jak spędza czas, jaką ma rodzinę. To jest ważne, bo ludzie przesiąkają zwyczajami swojej rodziny! Dlatego bardzo tego pilnuj, byś nie przejęła od tej dziewczyny jakiś złych wzorów.
Ty sama masz siebie kształtować. Sposób na schudnięcie jest prosty- ruch, ćwiczenia, zakaz słodyczy i ograniczenie wieczornego jedzenia.


Więcej listów:


zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione