nasze media Najnowszy numer MGN 12/2023
dodane 24.05.2007 13:56

Paskudne plotkowanie

Koleżanka wygadała, że zakochałam się w gimnazjaliście. Teraz śmieją się ze mnie, nie wiem, co robić, jak się zachować! Ratunku! Zawstydzona

No to teraz głowa do góry, uśmiech na twarz i spokojnie czekaj, aż im przejdzie. Przydałoby się tej plotkarce jakoś utrzeć nosa i coś o niej powiedzieć. Ale ponieważ nie powinniśmy odpowiadać złem na zło, to przynajmniej weź ją na rozmowę i spytaj, dlaczego tak zrobiła. Nie pokazuj, że tak się wstydzisz, ale powiedz, że zachowała się źle!
Możesz też powiedzieć, że żartowałaś, że chciałaś się przekonać, czy koleżanka wypaple tajemnicę.
Możesz powiedziec, że już Ci przeszło. Że to było krótkie i mocne uczucie, ale gdy cała klasa już wie, to nagle Ci przeszło.
W życiu czeka Cię wiele kłopotów. Jeszcze się przekonasz, że czas leczy największe nawet rany. Nie wstydź się, nie czerwień się, jeśli potrafisz, obracaj wszystko w żart, bądź troche złośliwa, nie pozwól, by Ci dokuczano. Możesz coś odpowiadać, najlepiej dowcipnie
Zawsze całe klasy przeżywaja takie sprawy. To jest ciekawe, ale szybko się znudzi, szczególnie jeśli Ty nie pokażesz emocji, nie zrobisz afery.
Natomiast wyciągnij z tego nauczkę i nie zwierzaj się z takich tajemnic. Dziewczyny są strasznymi plotkarami, szczególnie w tym temacie.


Więcej listów:


zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..