nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021
dodane 08.05.2007 13:08

Kłótnie kolegów

Moi dwaj koledzy wciąż się kłócą. Teraz wtrąca się jeszcze trzeci. Próbuję ich godzić, ale kłótnie wybuchają jeszcze bardziej. Uczeń S.P.

Czasami osoby o podobnych charakterach albo o zupelnie innym usposobieniu nie mogą ze sobą wytrzymać. Jesteście teraz w takim wieku, że uczycie się żyć w grupie. Jeden musi ustąpić, ale przecież nie zawsze. Widocznie obaj chłopcy są władczy, nie potrafią ustąpić. Może mają władcze charaktery.
Może zbierzcie kilku kolegów i śmiejcie się z tych kłotni? Czasami podpowiedzcie, że mądrzejszy powinien ustąpić. Innym razem powiedz, że w Japoni najważniejsza ocena jest z tego, czy potrafią współdziałać w grupie, zapytaj, co by oni dostali. Kiedyś się wścieknij, nakrzycz na nich i powiedz, że to wszystkich nudzi.
Nie napisałeś, o co się kłócą ci chłopcy. Czy obaj chcą rządzić? Jeśli tak, to należy obu nie słuchać. Czy oni są jedynakami? Może dlatego nie potrafią ustąpić? A może to są zwyczajni chłopcy o mocnych charakterach i pewnego dnia im to przejdzie. Może oni się kłócą dla zabawy i nic złego z tego nie wynika? Teraz zachowują się jak małe tygrysy i wciąż walczą.
Możesz napisać więcej, bo za mało wiem, by konktretnie pomóc.


Więcej listów:


zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione