nasze media Mały Gość 04/2024
dodane 13.02.2007 14:25

Władcza koleżanka

Koleżanka z ławki obraża się nawet, gdy niechcący na nią wpadnę! Później jest niemiła i plotkuje, a na następny dzień już odgrywa koleżaneczkę i tak w kółko! Przez nią zauważam swe kompleksy. Wciąż muszę ustepować. 11-latka w cieniu

Starły się dwie różne osobowości, Ty wrażliwa i delikatna, ona władcza i bezpośrednia. Podejrzewam, że ona nie ma pojęcia o tym, jaką przykrość Ci sprawia. Gdyby jej o tym powiedzieć, byłaby zdziwiona, może machnęłaby ręką, że to bzdura. Wrzeszczy, gdy jej się chce wrzeszczeć, wyładowuje wszelkie emocje na innych, mówi to, co w danej chwili myśli. Jest miła, gdy ma dobry humor, niedobra, gdy ma zły humor. Może taki swobodny model panuje w jej rodzinie.
Musisz się zastanowić, czy będziesz ją tolerować z jej wadami, puszczać mimo uszu te chamskie uwagi i zastosować jakby blokadę, by to nie dochodziło do Twojego wnętrza. Np ona krzyczy, a Ty wzruszasz ramionami i absolutnie się nie przejmujsz. Spokojnie mówisz, że masz inne zdanie, że niesłusznie Cię krytykuje, że nie lubisz, gdy tak Cię traktuje. Pewnym i spokojnym głosem mów, co czujesz, czego w niej nie lubisz. I absolutnie nie obrażaj się! Jeśli jednak ona nic się nie zmieni i dalej będzie Cię źle traktować, to zacznij przerwy spędzać bez niej, odchodź z innymi dziewczynami, ale nigdy jej nie obgaduj.
Sprawa najważniejsza polega na tym, że Ty nie musisz mieć kompleksów z jej powodu! Swoją wartość musisz sama czuć. Ty masz być z siebie zadowolona, masz siebie lubić, bo przecież jesteś Dzieckiem Boga i Bóg Cię kocha! Dlatego nie może Cię wpędzać w kompleksy koleżanka, z którą za kilka lat się rozstaniesz i może nawet zapomnisz. Szkoda życia na takie nerwy! Podejrzewam, że jesteś wrażliwą osobą i dojrzewając powoli, zaczynasz się czuć niepewnie. Wszystko może się stać powodem, że bierzesz to jako coś przeciwko Tobie! Tak nie jest! Głowa do góry, uśmiech na twarz, zadowolenie wewnętrzne! Taka postawa pomaga! Nie usuwaj się w cień. Nie rób z siebie ofiary. Wrzaśnij czasem, śmiej się z jej krytyki, obróć coś w żart, nie popadaj z przygnębienie. Niektóre jej słowa powinny z
Ciebie spływać jak woda po kaczce.
To trudne zadania. Ale w całym życiu będziesz poznawała osoby o takim charakterze. Ćwicz na tej koleżance swoją odporność. Swoją wolą możesz sprawić, że ona Ci nie da rady dokuczyć! Jesteś świetna, śmiej się dużo, ciesz się życiem, rozglądaj się po klasie za innymi koleżankami.


Więcej listów:


zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..