nasze media Mały Gość 04/2024
dodane 08.02.2007 16:03

Różne drogi

Przyjaciółka od jakiegoś czasu opowiada o chłopaku, którego wcale nie ma! Zmyśla, obraża się, kazała na siebie głosować podczas balu, potem była zła. Ona zna moje tajemnice! Kiedyś była miła, poboŻna, dobrze rozumiałyśmy się! Dziesięciolatka

Nie martw się. Widać, że Wasze drogi się rozchodzą. To się często zdarza i wcale nie musi długo trwać. Jesteś coraz starsza, niedługo będziesz nastolatką i koniec z mówieniem tajemnic. Bo teraz zacznie się taki ciężki okres w życiu, że gdy się z koleżankami pokłócicie, to będą różne złośliwości, np ujawnianie tajemnic.
Za kilka lat sprawy wrócą do normy. Ona jeszcze będzie miłą dziewczyną. Ale niektóre ciężko przechodzą dorastanie, świata poza chłopakami nie widzą, opowiadają bzdury. Chcą już być starsze, udają, odgrywają role, jak w filmie. Nie trzeba się o to złościć, wystarczy się trochę odsunąć.
Nie zrobiłaś nic złego. Głosowałaś, bo ona tak prosiła. Widać, że jest histeryczką, sama nie wie, czego chce. Nawet jeśli Ci dokuczy, to udawaj, że wcale Cię to nie obchodzi. Sama nigdy jej nie obgaduj i nie obrażaj się na nią. Próbuj rozmawiać o innych sprawach. Jeśli się nie da, trudno, odejdź. Ale może nie będzie tak źle. Nie daj się wykorzystać, nie słuchaj bzdur, które opowiada. Ona chce Ci imponować, a Ty pokaż, że Ciebie te sprawy nie obchodzą.
Wiem, że to niełatwe. Ale łatwe czasy dzieciństwa właśnie się skończyły. Dorastanie zawsze jest trudne, a dorosłość jeszcze bardziej.


Więcej listów:


zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..