nasze media Najnowszy numer MGN 03/2021
dodane 21.11.2006 15:24

Przyjaciółka z zagranicy

Poznałam przez gadu dziewczynę z USA, jest z bogatej rodziny, przysyła mi zdjęcia. Zaprasza mnie do siebie i do swojego domu w Turcji. Rodzice w to nie wierzą. Napisała, że mi pośle paczkę z ciuchami. Co powiem mamie? Nastolatka

Jeśli koleżanka prześle Ci paczkę, to powiesz prawdę. Nigdy nie kłam, bo kłamią tchórze, zresztą kłamstwo zawsze wyjdzie na jaw i mama przestanie Ci wierzyć. Przecież mama nie każe Ci odesłać tej paczki, bo to nie ma sensu. Modne ubrania nie są tam tak drogie jak u nas, jak w Europie. Dlatego taka paczka nie jest dla koleżanki wielkim kosztem. Uspokój mamę.
Natomiast powinnaś zrozumieć mamę. Między Waszymi rodzinami jest duża różnica w poziomie życia i mama nie chce czuć się upokorzona. Żyjemy biedniej, ale z godnością. Nie jest łatwo dorosłemu przyjąć takie dary jak wczasy dla dziecka. Spokojnie czekaj na paczkę. To będzie pierwszy znak, że dziewczyna pisze prawdę. Dokładnie obejrzyjcie pieczątki, czy wszystko jest tak, jak koleżanka pisze. Zaproponuj, by Wasze mamy porozmawiały przez telefon, nie muszą od razu mówić o odwiedzinach. Pamiętaj, że bilet lotniczy do USA jest bardzo drogi. Trzeba załatwiać mnóstwo formalności, poza tym Amerykanie nie dają łatwo wiz wjazdowych. Przecież rodzice nie mogą Cię puścić do nieznajomych osób!
Wniosek:
Czekasz na paczkę i przyznajesz się, kto ją przysłał.
Organizujesz rozmowę telefoniczną matek, żeby się poznały.
To jest moje zdanie, Ty sama podejmujesz decyzję. Jednak pamiętaj o ostrożności.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione