nasze media Najnowszy numer MGN 04/2021

Zawiedziona

dodane 22.08.2006 14:21

Przyjaciółka i piórnik

Moja przyjaciółka stała się chciwa i zazdrosna. Gdy dostałam piękny piórnik, chciała, bym go jej dała. Kiedyś u mnie nocowała i piórnik zginął. Chciałabym go odzyskać, ale chciałabym też nie tracić przyjaciółki.

Ludzie zmieniają się w miarę dorastania, Wasze charaktery dopiero się kształtują, więc oto okazało się, że przyjaciółka wyrasta na dziewczynę chciwą i to ponad granice przyzwoitości. Jednocześnie czuje się bezkarna, gdyż rodzice nie widzą jej wad. Może z tego wyrośnie, a może nie.
Nie można mieć w życiu wszystkiego, co byśmy chcieli, dlatego obawiam się, że Twoje marzenie może się nie spełnić. Jakie widzę wyjście? Kilka, a żadne nie jest dobre. Niesety, sama musisz podjąć decyzję. Przez to przykre doświadczenie poznajesz, że ludzie mają różne złe skłonności i należy być ostrożnym.
1. Mówisz jej, że póki nie odda piórnika, Wasza przyjaźń zostaje zawieszona, kontakty zerwane.
2. Mówisz, że zginął piórnik, że tak się tym martwisz, bo zgubiłaś pamiątkę, przepraszasz, że ją podejrzewałaś, bawicie się razem i starasz się być w jej mieszkaniu, by znaleźć okazję i piórnik odnaleźć, odebrać, a przyjaciółce przebaczyć. Tylko nie wiem, jak potem będziesz jej ufała. .
3. Ponieważ ona wykazuje niemiłe cechy charakteru, szukasz nowej przyjaciółki. Jesteś już ostrożniejsza, najpierw staraj się mieć wiele koleżanek, a życie samo wskaże, która będzie przyjaciółką.
Przykro mi, że nie mogę pomóc. Ale w tym celu musiałabym się zakraść, odebrać piórnik, zmienić jej charakter, a ja nie jestem wróżką. Możesz mieć dawną przyjaciółkę, ale bez piórnika, możesz nie mieć ani piórnika, ani jej, no i może uda Ci odebrać piórnik, ale czy wtedy ona ze wstydu nie odejdzie od Ciebie? Ostatnie słowo, to czy jesteś pewna, że piórnik wtedy zginął? Nie ma nic gorszego, niż niesłuszne podejrzenie. Musisz być pewna swoich oskarżeń, to niezwykle ważne!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione