nasze media Najnowszy numer MGN 04/2021

11-latka

dodane 18.08.2006 12:34

Przyjaciel z przyjaciółką

Mam 11 lat i w klasie siedzę w ławce z moim przyjacielem. Niestety, klasa nie rozumie, że dziewczyna może przyjaźnić się z chłopakiem i wciąż mnie denerwują, dokuczają, że jesteśmy parą, że chodzimy ze sobą. Jak ich tego oduczyć?

Bardzo trudno 11-latkom uwierzyć w przyjaźń między chłopakiem i dziewczyną. Ponieważ to się często nie zdarza, to uważają, że muszą dokuczać, bo jest to dla nich niepojęte i troszkę zazdroszczą. Nastolatki są bardzo nietolerancyjne!
Masz więc dwa wyjścia:
1. Zlekceważysz wszelkie dokuczania, będziesz udwała, że ich nie słyszysz, że Ciebie nie dotyczą. Tak jakbyś traciła słuch na pewne słowa. .Pamiętaj, że Twoja złość i reakcja na docinki tylko ich dopinguje!
2. Jeśli bardzo chcesz mieć spokój, to w nowym roku szkolnym siadasz w ławce z jakąś koleżanką. Przecież ze swoim przyjacielem nie trzeba wcale siedzieć. A koleżanki też warto mieć. Siedzenie z dziewczyną wcale nie znaczy osłabienia lub zerwania tamtej pięknej przyjaźni.
Nie piszesz, jak Twój przyjaciel do tego podchodzi. Czy jest mu obojętne, co klasa mówi? Pamiętaj, że on też powinien sporo przebywać z chłopakami. Przez siedzenie i przebywanie wciąż z Tobą mogą go omijać pewne sprawy. Jako dobra przyjaciółka miej też jego dobro na uwadze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione