nasze media Najnowszy numer MGN 02/2023
dodane 28.07.2006 10:30

NAJLEPSZA KRÓLICZKA

Dzisiaj umarła moja króliczka! Była taka kochana! Mam pytanie: czy istnieje niebo dla zwierząt? Czy to możliwe, że mam wrażenie, że ona jest obok mnie? Wrażliwa

Nie potrafię odpowiedzieć z cała stanowczością, czy istnieje niebo dla zwierząt. Tak mało wiemy o świecie. Podczas stworzenia Bóg o wszystkim mówił, że jest dobre- dobre zwierzeta, dobre rośliny, zjawiska przyrody. My jesteśmy bardzo zarozumiali, a przeciez nie mamy pojęcia, jakie jest NIEBO. Poeta, ksiądz Twardowski napisał, że nie wyobraża sobie, aby w niebie miało nie być roślin, drzew, lasu. Pamiętasz, że w raju były i rośliny i zwierzątka. Przecież to właśnie zwierzęta są posłuszne Panu Bogu, żyją dokładnie tak, jak On je stworzył, według Jego praw. Tylko człowiek wciąż kombinuje, jak obejść Boże prawa. Więc może i życie zwierząt nie kończy się tu na Ziemi? Ale tego chyba nikt Ci nie stwierdzi z całą stanowczością.
Ciesz się, że miałaś swoją Krółiczkę, wspominaj ją ciepło. Miłość darowana zwierzątku też się bardzo liczy. Pilnuj się tylko, byś nie okazała się w życiu czuła dla zwierząt, a nieczuła dla ludzi. Niektórym osobom to się zdarza. Przeżyłam ciężko śmierć wielu swoich zwierzątek. Ale gdy minie pierwszy żal, to należy dziękować za to, że je mieliśmy, że byliśmy dla nich dobrzy, że one dały nam tyle dobra. Jeśli czujesz, że ona jest przy Tobie, to tak właśnie jest, tak czujesz i z tego się ciesz. Przeczytaj na jednej z naszych stron legendę o świętym Rochu i raju dla zwierząt. W baśniach i legendach ukryte są często madrości dla nas niepojęte.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..