nasze media Najnowszy numer MGN 02/2023
dodane 11.07.2006 08:45

ZAZDROSNA I OBRAŻONA

Mam przyjaciółkę, która ciągle jest o coś zazdrosna. Kiedy poznałam kolegę, ona się na mnie obraziła. Tak jest ze wszystkim Zamęczona

Zazdrość jest bardzo złą i brzydką cechą. Jeśli ktoś z nią nie walczy, będzie się powiększać, będzie go osaczać i pozbawi radości życia. Dlatego w większym niebezpieczeństwie jest Twoja przyjaciółka niż Ty . Nie zrywaj z nią przyjaźni, ale nie ustępuj! Jeśli się obraża, Ty to lekceważ. Możesz normalnie się do niej odzywać. Jeśli obrażona, będzie milczeć powiedz, by robiła, jak uważa, Ty nie czujesz się winna i w świetnym humorze rozmawiaj z innymi. Czasami powiedz wprost, że nie rozumiesz, o co jej chodzi, że podejrzewasz, iż zżera ją zazdrość. Jeśli będzie się dalej obrażać, jeśli będzie zła z powodu Twoich sukcesów, lepiej powoli ochłodzić z nią stosunki, szukać sympatyczniejszej koleżanki. Ona wnet może się zmienić.
Może za kilka lat obie będziecie się z tego śmiały, ale może być i tak, że Wasze drogi się rozejdą. Jedno jest pewne. Nie musisz tolerować jej obrażania się, nie musisz jej ulegać, masz prawo cieszyć się z różnych powodów, a jej obrażanie należy lekceważyć. Trzymaj się wesoło i dumnie!


POBIERZ KORKI


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..