nasze media Najnowszy numer MGN 12/2022
dodane 06.07.2006 11:54

PAMIĘĆ I PRZEBACZENIE

Pewna dziewczyna z naszej klasy bardzo mi dokuczyła. Nie mogę nawet na nią patrzeć. Nie chcę jej znać. Często ma z nią kontakt moja przyjaciółka i bywają niezręczne sytuacje. Co robić? Czy mam grzech, że jestem taka zdecydowana, że się nie godzę? Nie potrafię zapomnieć. Nie lubię jej! Zmartwiona

Rozumiem, co czujesz, ale spróbuj i Ty wykazać trochę dobrej woli. Nie ma takiego nakazu, aby wszystkich lubić. Natomiast powinniśmy się starać dostrzec w każdym jakieś plusy, starać się zrozumieć jego intencje. Grzechem jest nienawiść, złem jest brak miłosierdzia. Myślę, że nie masz jeszcze grzechu, ale to niebezpieczne, że chowasz w sercu urazy. Najciężej jest z tym właśnie Tobie! Czyli choćby dla własnej wygody, dla radości, przebacz tamtej dziewczynie. Nie musisz się z nią przyjaźnić, ale możesz ją tolerować, traktować jak koleżankę. Każdy się zmienia. Może ona też już nie jest taka jak kiedyś. Przecież się modlisz: „... i odpuść nam nasze winy jako i my odpuszczamy naszym winowajcom”.
Czy chcesz, by Bóg był wobec Ciebie tak pamiętliwy, jak Ty wobec tej dziewczyny? Święty Paweł radził, by gniewać się najwyżej jeden dzień.
Jeszcze wiele osób zajdzie Ci w życiu za skórę. Nie trzeba być tak pamiętliwym. Znasz swoją wartość, nie daj się obrazić, miej poczucie humoru i przebaczaj. Będzie Ci lepiej żyć, będziesz lubiana, będzie weselej i radośniej. Można pamiętać o urazach, jakich doznaliśmy, ale trzeba przebaczyć.

POBIERZ KORKI

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione