nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023
dodane 31.08.2011 17:04

Zrobić coś dla innych

Mam wrażenie, że żyję zbyt egoistycznie. Chciałabym pomagać ludziom, ale nie mam pomysłu. 17-latka

Jeśli myślisz o służeniu ludziom, to warto poszukać, gdzie w najbliższej okolicy działa jakieś stowarzyszenie pomocy niepełnosprawnym lub starszym. Szukaj przez Internet. Robi się wówczas ciężką i ważną pracę, a jednocześnie wolontariusze poznają się, zawiązują się przyjaźnie.
Już dzisiaj wpisz w wyszukiwarkę adres www.marzycielskapoczta.pl To jest strona, gdzie rodzice przedstawiają swoje chore dzieci i przez pisanie listów pocztą, ale też przez pisanie maili nawiązuje się z nimi kontakt.
Od lat jestem w kontakcie z chorym człowiekiem, który nigdy nie narzeka na swój stan zdrowia, tylko pomaga dokoła. Bardzo dużo dobrego robi na marzycielskiej poczcie. Działa też w fundacji, która w przebraniu clownów chodzi po szpitalach i bawi się z dziećmi. To działa w wielu krajach. Żeby tam działać, trzeba przejść szkolenie.
Można się też zgłosić jako wolontariusz, który chętnie pomoże starszej i samotnej osobie. W wielu szkołach średnich działają wolontariusze, piszą o tym do mnie. A może zgłoś się do parafialnego Caritasu. Tam się dowiesz, kto i gdzie potrzebuje pomocy. W kamienicy zamieszkałej przez starsze osoby spotykam wolontariuszy, którzy robią zakupy, idą do parku, pogadają. Sądzę, że znajdziesz coś dla siebie, a na marzycielską pocztę możesz wejść już dzisiaj. W wielu szkołach uczniowie na lekcjach wychowawczych lub na specjalnych spotkaniach piszą w ramach tej poczty listy do chorych dzieci.Rozpropaguj to w swojej szkole, zaproponuj utworzenie koła Caritasu.Więcej listów:

zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..