nasze media Najnowszy numer MGN 10/2023
dodane 01.11.2010 22:45

Złe wspomnienia

Nie jest mi lekko w szkole. Ciągle też wracają wspomnienia różnych krzywd, które mnie spotkały. W gimnazjum było trochę lepiej, ale teraz nieustanny wyścig szczurów, powszechne szyderstwa sprawiają, że czuję się inna, wiem, że nie jestem lubiana... Nastolatka

Nie wracaj do złych wspomnień. To nic nie da. Ciesz się każdą dobrą chwilką i nie próbuj się starać o to, by Cię lubiano. Bądź sobą. Wszystkie swoje problemy oddaj Panu Bogu. Przeczytałam kilka dni temu taką mądrość, że "gdy zginamy kolana przed Ojcem w niebie, On może dokonać w nas i przez nas nieskończenie więcej, niż prosimy czy rozumiemy."
Takie to proste. Trzeba tylko spróbować i zrobić to naprawdę. Św. Józef Bilczewski radził, by tak się modlić, jakby wszystko zależało tylko od modlitwy i tak działać, jakby wszystko zależało od naszej aktywności.
Kompletnie nie martw się opinią innych. Ty masz być w porządku w swoim sumieniu, Ty masz siebie lubić. To jest klucz- polubić siebie. Masz do tego prawo, bo od chrztu jesteś Dzieckiem Boga. Bóg ma wobec Ciebie
cudowne plany na życie. Dlatego szkoda czasu na ciągłe analizowanie tego, co było złe, obojętnie z czyjej winy. Było, minęło. Każda chwila może być piękna. Szczęście to sprawa naszej decyzji. Dlatego bądź szczęśliwa.


Więcej listów:

zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..