nasze media Najnowszy numer MGN 09/2021
dodane 27.09.2010 21:15

Akceptuj siebie

Z jednej strony jestem pełną życia dziewczyną, z drugiej jestem totalnie niepewna siebie. Na rekolekcjach, wśród rodziny, w grupie oazowej jest świetnie, ale panicznie boję się jakiś imprez, nowych ludzi. Zmuszam się do wyjścia, wyjazdu i potem jest pięknie, ale ile mnie to kosztuje. Sama się na siebie złoszczę... Nastolatka

Wszystko rozumiem. Ale w sumie to nie dzieje się nic złego. Mnóstwo młodych ludzi tak właśnie ma. Najważniejsze, że w swoim środowisku czujesz się swobodnie. Wielkim sukcesem jest to, że jednak przełamujesz opory i wyruszasz na imprezy, spotkania, wyjazdy. To kapitalnie, że jeszcze nigdy nie żałowałaś. Ale gdyby nawet jakieś wyjście nie należało do udanych, to trzeba wzruszyć ramionami, machnąć ręką i iść dalej. Masz ogromną świadomość samej siebie. Nie analizuj tyle, nie bądź tak krytyczna.
Wyznacz sobie z różnych czytań takie radosne i optymistyczne fragmenty. Szukaj radosnych psalmów, zdań z listów św. Pawła, analizuj kazanie na Górze i pamiętaj, że zawarte tam wskazówki do program maksimum, to cel, a nie start.
Znam mnóstwo młodych ludzi o podobnych dylematach. Ciesz się, że masz swój krąg, że wychodzisz, że jesteś tak, a nie inaczej postrzegana. Każdy człowiek ma mnóstwo wątpliwości, ma lepsze i gorsze dni. A już
kobiety, dziewczyny są przecież takie z natury. Nie skupiaj się tyle na swoich wadach, bo zalet masz więcej. Ale skoro te wady Cię denerwują, to powoli, po jednej malutkiej sprawie zwalczaj je.
Zacznij może od zaborczości, bo to odstrasza ludzi, ale Ty decydujesz, rób, jak uważasz. Mądra z Ciebie dziewczyna. Pamiętaj, że młodość to jeden z najtrudniejszych okresów w życiu. Całkiem dobrze sobie z nim radzisz., A łzy, wątpliwości itd- to należy do młodości, tylko tak wyrośnie z Ciebie energiczna kobieta. No i ramach pracy nad narodzinami tej silnej psychicznie kobiety staraj się dalej przełamywać i wychodź do ludzi, nie odrzucaj propozycji, o ile nie są podejrzane. Wypracuj w sobie naturalną życzliwość do ludzi. To pomaga, gdy spoglądamy z serdecznością, pozytywnie, bez podejrzliwości. Oczywiście, bez przesady.Więcej listów:

zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione