nasze media Najnowszy numer MGN 02/2023
dodane 28.08.2010 23:11

Zmienne fascynacje

Od niedawna fascynuje mnie pewien artysta, ale obawiam się, że wkrótce będę podziwiała kolejnego. Już chyba mało kto czyta poezję, zresztą ludzie nie wiedzą nawet, o co poecie chodziło .... Licealistka

Nie musisz się wstydzić tego, że zmieniasz upodobania, zmieniasz zdanie. Człowiek jest ciągle w drodze i ciągle się uczy, do samego końca. Moi rodzice mają dobrze po 80-tce, a wciąż brakuje im czasu, by chłonąc
nowości. Słucham każdego wieczoru, co mama przeczytała, co zobaczyła. Oni nigdy nie narzekają na swoje dolegliwości, ale potrafię się ostro spierać, kto coś napisał, co skomponował, namalował.
Niepotrzebnie wpadasz w demagogię, np że już prawie nikt nie czyta poezji. To nie jest prawda, mnóstwo ludzi czyta, wielu pisze piękne wiersze tylko dla siebie, dla przyjaciół.
Otóż ludzie są wolni i mogą czytać, co chcą. Proste rymowanki mogą być cenne. Nic złego w tym, by podziwiać dobór i barwę słów. Poeci bywają zdumieni tym, co krytycy dostrzegają w ich słowach. Dobór słów tworzy niezwykłą muzykę mowy, a muzyka to bardzo wysoka sztuka.


Więcej listów:

zadaj pytanie...
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..