nasze media MGN 10/2020
dodane 25.07.2010 20:44

Być sobą...

Kiedyś byłam radosną i zadowoloną dziewczynką. Od jakiegoś czasu straciłam te cechy. Nie jestem z siebie zadowolona, dostrzegam w sobie wiele wad, zrobiłam się nieśmiała, a taka nie byłam. Co zrobić, by znowu być sobą, by mnie lubili jak dawniej... 13-latka

Aby znowu być sobą musisz się pozbyć kompleksów i polubić siebie z wszelkimi ograniczeniami. Twój problem wynika z dojrzewania. Nastolatek na ogół jest z sie3bie niezadowolony. Bardzo krytycznie spogląda na siebie, a do tego wydaje mu się, że inni są lepsi, ładniejsi, dowcipniejsi itd. A to tylko złudzenie. Każdy mniej lub bardziej udaje.
Moje rady są proste, ale wcale niełatwe do realizacji:
1. Polub siebie taką, jaka jesteś.
2. Znaj dobrze swoje wady i zalety, pracuj nad wadami, ale spokojnie.
3. Nie myśl ciągle o tym, by inni Ciebie lubili. Nigdy tego nie osiągniesz.
4. Naucz się asertywności, czyli grzecznego odmawiania. Po jakimś czasie przekonasz się, że rówieśnicy będą Cię za to bardzo cenili. To się jednak nie stanie od razu.
5. Wypracuj w sobie poczucie własnej wartości. Lekceważ trochę to, co inni o Tobie myślą, bądź dziewczyną z charakterem.
6. Nigdy nie będziesz już taka, jak dawniej, bo każdy człowiek nieustannie się zmienia. Ważne jest tylko to, by to były zmiany na lepsze, by sumienie było czyste.Więcej listów:

zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  kawa
 • 3
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 4
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 5
  kociaczek

Najwyżej docenione