nasze media Najnowszy numer MGN 12/2023
dodane 21.07.2010 22:10

Ucieczka w wirtualny świat

Nie jestem wygadany, niezbyt urodziwy i w zeszłym roku dziwił mnie brat, który wciąż wychodził z domu. Ja zadowolony opanowałem komputer. Teraz mam do siebie żal, bo brat wszędzie ma kolegów, jest lubiany, a ja? Tylko komputer. Zostali mi tylko koledzy, którzy pewnie pierwszego papierosa zapalą, gdy będą mieli 20 lat... 16-latek

Siedzenie w domu całymi godzinami i klikanie w klawiaturę to bardzo zły sposób na spędzanie wakacji.
Uroda to sprawa umowna. Każdy nastolatek patrzy na siebie krytycznie i nie widzi w sobie nic ładnego. Ważniejsze jest to, jaki jest Twój charakter, Twoja osobowość, poczucie humoru. Wszyscy lubią osoby otwarte, radosne, życzliwe, wesołe, dowcipne. A jeśli jesteś ponury, w każdym widzisz wady,
a teraz jeszcze męczy Cię zazdrość o brata, to nikt nie będzie za Tobą przepadał.
Moje rady są proste- trzeba polubić siebie, bo tylko wtedy inni Cię polubią. Masz też jakieś problemy z oceną innych, bo co miałeś na myśli szydząc z dobrych uczniów i pisząc, że oni zapalą w wieku 20 lat. Jeśli są mądrzy, to nigdy nie zapalą. Palenie nie jest w dzisiejszym świecie oznaką dorosłości, dojrzałości.
Spróbuj wychodzić więcej na dwór, umawiaj się z kolegami na piłkę, na rowery. A jeśli nie jest to możliwe, to zacznij po prostu wychodzić i podchodź do różnych grupek, może w którejś poczujesz się dobrze.
Boję się tylko, że czując się tak niepewnie zaczniesz pewnego dnia robi złe rzeczy, by udawać dojrzałego. Boję się, byś nie zaczął pić i palić. Bądź wesoły, pogodny, zadowolony. Może brat Ci pomoże, wychodź z nim i jego kolegami, jeśli to jest możliwe.Więcej listów:

zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..